Przedszkole Miejskie nr 2 Niezapominajka 96-200 Rawa Mazowiecka ul. Zamkowa Wola 5 Pn-Pt: 6:30 - 17:30 46 814 47 34 przedszkolerawa@op.pl

Projekty WFOŚiGW

Zielona Kraina Niezapominajki

wfosigw

 Szanowni Państwo

Nasza Zielona Kraina już jest, a jak wygląda możecie dokładnie obejrzeć w galerii.

Od rozpoczęcia roku szkolnego realizowane już są działania na punkcie według opracowanego harmonogramu działań ekologicznych. Będziemy Was o nich informować na bieżąco.

Dotacja WFOŚiGW dla Niezapominajki

Szanowni Państwo

          Miło nam poinformować, iż nasze przedszkole jest laureatem Konkursu: “Nasze Ekologiczne Pracownie” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Dzięki dotacji, jaką otrzymamy od Funduszu zostanie utworzony przy Niezapominajce ogród dydaktyczny.

Pełna nazwa naszego projektu brzmi: Utworzenie punktu dydaktycznego pn. „Zielona Kraina” przy Przedszkolu Miejskim nr 2 „Niezapominajka” w Rawie Mazowieckiej

WFOŚiGW przyznał nam dotację w wysokości: 42 120 zł,

a całość projektu wyniesie około 46 800 zł.

Więcej informacji o Konkursie znajdziecie Państwo na stronie: WFOŚiGW w Łodzi

„Zielona Kraina” przy Przedszkolu Miejskim nr 2 „Niezapominajka” w Rawie Mazowieckiej ma być miejscem gdzie dzieci będą mogły przeprowadzać wyjątkowe eksperymenty wśród zieleni pachnących roślin. „Zielona Kraina” ma zapewnić dzieciom nie tylko doskonałą zabawę, ale przede wszystkim zadbać o prawidłowy rozwój, pobudzić wyobraźnię i nauczyć współgrać z otaczającą nas przyrodą.

Założeniem projektu jest utworzenie punktu dydaktycznego tak, aby wykorzystać istniejącą naturalną przestrzeń w pobliżu przedszkola do celów dydaktycznych przy jednoczesnym zagospodarowaniu terenu w sposób estetyczny i zgodny z zasadami ekologii. „Zielona Kraina” jest miejscem gdzie dzieci będą zdobywać umiejętności między innymi z zakresu: rozpoznawania i nazywania roślin, planowania prac w ogrodzie, pielęgnacji i uprawy warzyw, roślin, ziół, formowania krzewów, kompostowania odpadów, segregowania śmieci, rozpoznawania pospolitych gatunków ptaków i owadów, samodzielnego dokonywania pomiarów w stacji meteorologicznej.

Projekt utworzenia „Zielonej Krainy” w Niezapominajce ma na celu zwiększenie czasu spędzania dzieci na łonie natury. Przebywanie w ogrodzie niesie za sobą wiele pozytywów: walory zdrowotne, pobudzanie sprawności ruchowej, wyczulenie na zapachy, kolory, pobudzenie ciekawości i zaostrzenie zmysłu obserwacji. Duże znaczenie mają także walory wychowawcze pracy w ogródku i korzyści, jakie niesie wykorzystanie go w procesie dydaktycznym.

Dostępności